vesti24.mk

Tag : Јусаку Маезава

ЗАБАВА

ФОТО: Твит на јапонски милијардер го собори рекордот во ретвитување

admin
Објава на јапонскиот милијардер Јусаку Маезава на Твитер го собори рекордот во споделувања – вкупно пет милиони, со што го надмина скорешниот твит на американскиот тинејџер...
ЗАБАВА

ФОТО: Овој Јапонец ќе биде првиот турист на Месечината

admin
Јапонскиот милијардер и тајкун од областа на интернет продажбата, Јусаку Маезава (42) ќе биде првиот што туристички ќе ја посети Месечината. Тој со себе има...