vesti24.mk

Tag : Јутјуб

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Јутјуб“ и „Гугл“ парично казнети- еве ја причината

admin
Гугл и нивниот видео портал Јутјуб, обвинети се за кршење на закони со изложување на деца на несоодветни видеа или собирање лични информации за нив....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јутјуб ги забранува овие содржини

admin
Видео платформата ЈуТјуб (YouTube) соопшти дека ќе забрани видеа кои заговараат дискриминација или сегрегација. – Ќе забраниме особено видео-снимки во кои се зборува за супериорноста...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Родители ВНИМАВАЈТЕ: Ликот Момо сее страв кај дечињата и ги тера да прават ужасни работи (ФОТО)

admin
Родители, бидете внимателни со видеата на YouTube кои ги гледаат вашите деца. Последниве денови многу мајки пријавуваат дека на многу детски видеа на YouTube и...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на Јутјуб

admin
На пазарот се појави нова апликација – „YouTube Kids“, која на родителите им овозможува поголема контрола врз сѐ она што децата гледаат на Јутјуб. Содржината, која...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Нов Јутјуб предизвик што може да убие

admin
Не стивнува популарноста на Јутјуб видеата што ги предизвикуваат младите на неразумни постапки, ризични за нивното здравје и живот. По неколку интернет-предизвици кои резултираа со...
ЗАБАВА

Има само 8 години, а заработил цело богатство: Погледнете што прави ова дете на Јутјуб (ВИДЕО)

admin
Осумгодишно момче од САД е најплатената ѕвезда на Јутјуб за оваа година, со заработката од 22 милиони долари, објави магазинот „Форбс“. Малиот Рајан се прослави...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ви пречат рекламите на ЈуТјуб? Воведени нови промени кои нема да ви допаднат

admin
На голем број луѓе им пречат рекламите кои се појавуваат на почетокот на прикажувањето на некое ЈуТјуб видео, поради што оваа видео платформа најави промени...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Одлична вест за обожавателите на филмови, ЈуТјуб воведува новина

admin
ЈуТјуб неодамна почна да објавува познати холивудски филмови, кои корисниците може да ги гледаат бесплатно. Иако изборот на филмови, во чие прикажување ќе се емитуваат...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Корисниците на Андроид добиваат нов мод на Јутјуб (ФОТО)

admin
Пред четири месеци корисниците на Епл уреди го добија популарниот дарк мод на Јутјуб, а отсега опцијата ќе биде достапна на оперативниот систем Андроид. Овој...
СВЕТ

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан, била поразителна!

Ferad Aruc
Милионерот се облекол како бездомник за да ја снима реакцијата на персоналот во еден ресторан, а таа била поразителна. ЈуТјуб ѕвездата, 23-годишниот Коби Персин од...