vesti24.mk

Tag : Љубе Бошковски

МАКЕДОНИЈА

И Мијалков ќе одговара кривично за тортура врз Љубе Бошкоски

Ferad Aruc
Апелацискиот суд во Скопје ја прифати жалбата на СЈО на одлуката на кривичниот суд со која поранешниот директор на УБК беше изземен од обвинението за