vesti24.mk

Tag : Љубовници

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Лицето открива какви љубовници сме, според кинеската древна наука

admin
Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Љубителите на фантастика се најдобри љубовници

admin
Љубителите на филмските жанрови фантастика и научна фантастика, се најголеми реалисти во поглед на љубовта, сексот и врските, посочува ново истражување на Универзитетот Оклахома. Во студијата...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што ќе се случи ако му го откриете на партнерот точниот број на вашите поранешни љубовници?

admin
Почетокот на секоја љубовна врска е обележан со запознавање, прашања, откритија… Но има едно прашање што предизвикува страв кај сите „тазе“ парови. Кога на распоредот...
ЗАБАВА

Ова е љубовницата на Дејвид Бекам, поради која Викторија Бекам сакаше да се разведе од него

Ferad Aruc
Оваа жена беше актуелна во јавноста поради скандалот поради кој Викторија Бекам за малку ќе го напуштеше својот сопруг Дејвид. Таа сега води сосема поинаков...
ЉУБОВ И СЕКС

(ВИДЕО) Била нападната од старана на љубовницата на еден маж пред секс, која се преправала дека е секс играчка

Ferad Aruc
Жената која била фатена од страна на љубовницата на еден маж која биле заедно мислела дека ќе се спаси од нејзината бес, преправајќи се дека...