vesti24.mk

Tag : Љубов и секс

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

admin
Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19 предизвикуваат проблеми со репродуктивниот систем, крена...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

ЕВЕ ШТО МАЖИТЕ ПОДРАЗБИРААТ ПОД ТЕРМИНОТ „ДОБРА ЉУБОВНИЦА“! Жената мора да ги исполнува овие девет критериуми!

admin
Лошиот интимен живот и тоа како може да доведе до проблеми во бракот или врската. Да бидеме искрени, секој маж сака да има партнерка покрај...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Доминантен, емотивен или мрзелив: Омилената поза во кревет го открива карактерот на мажот!

admin
Ако мисионерската поза му е омилена, знајте дека сте со маж кој сака да игра на сигурно. Секоја жена има поза во сексот која и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Заради овие 3 работи жените се чувствуваат среќно и сакано: Постапки кои значат повеќе од „те сакам“

admin
Повеќето мажи мислат дека е тешко да ги разберат жените и да сфатат што навистина сакаат. И точно е, жените се многу мистериозни и не...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Работи кои паровите во долги врски ги забораваат

admin
Слатки мали изненадувања се секогаш добредојдени без разлика што веќе не треба да се докажувате или да заведувате како порано Паровите кои се долго време...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ова се позитивните страни на врската на далечина!

admin
Љубовта како да не е доволно сложена сама по себе кога животот сервира романтични предизвици од типот врска на далечина. Поради факултетското образование или работата,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

ОВА Е НАЈЧЕСТАТА ЛАГА КОЈА ЖЕНИТЕ ЈА КАЖУВААТ ВО КРЕВЕТ: Причината ќе ве изненади

admin
Професионалната сексуална советничка Надија Бокоди за „The Sun“ вели дека постои една лага која жените најчесто ја кажуваат во кревет. Не е она што би...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

БРИНЕТИ ИЛИ РУСОКОСИ: Кои жени се пожешки во кревет?

admin
Сајтот за состаноци „IllicitEncounters.com“ анкетираше илјадници мажи и жени за да ги открие нивните сексуални навики, како и ставовите кон спротивниот пол. Бринетите се најдобри...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

ЕКСПЕРТИТЕ ТВРДАТ: Ако не сте ги прошле овие три фази, не сте подготвени за брак!

admin
Она што е особено важно да се знае е дека постојат фази кои се клучни кога станува збор за воспоставување стабилна врска. Затоа е многу...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Десет работи кои ГИ УНИШТУВААТ ИНТИМНИТЕ ОДНОСИ ВО БРАКОТ

admin
Во долгите врски или бракови, партнерите често запаѓаат во рутина. Не е тајна дека сексуалната желба се намалува кога ќе се појават проблеми. Во такви...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Токсични навики кои ви го саботираат љубовниот живот

admin
Кога првпат ќе започнете да излегувате со некого, очекувањата се големи, емоциите се брануваат и често ги правиме истите грешки. Кога станува збор за вековната...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овие 4 фрази среќните парови никогаш не си ги кажуваат за време на расправија

admin
Никогаш не ја минуваат границата Совршени врски и бракови не постојат. Секој има „жолта минута“ и период кога работите не одат глатко. Сепак, има парови...