vesti24.mk

Tag : Љубов

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Овие прашања можат да ја предвидат иднината на вашата врска – одговорете ги сосема искрено

admin
Љубовта е прекрасна работа, но често се случува во емотивната врска да бидеме “слепи” и да гледаме на сè преку розови очила. Гари В. Левандовски,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не очекувајте да ви ги чита мислите: 5 начини на кои жените ја саботираат врската

admin
Иако припадничките на понежниот пол често се подготвени за своите грешки да го обвинат партнерот, пред тоа би требало да се соочат со своите мани....
ЗАБАВА

Бидете сами причина за вашата среќа: Овие работи ќе ви помогнат и во најтешките моменти

admin
Понекогаш е лесно да се биде оптимист, но има денови кога навистина е тешко човек да се чувствува среќен. Постои еден добар трик со кој...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци секогаш се среќни во љубовта: Еве зошто ѕвездите им се наклонети!

admin
Сите имаме пријатели што избираат партнери кои не им одговараат или не се добри за нив. Од друга страна, имаме и такви со љубезни и...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскопски знаци кои најтешко ги поднесуваат љубовните кризи

admin
Раскинувањата на љубовните врски, дури и на лична иницијатива никогаш не е лесен и безболен, но некои хороскопски знаци исклучително тешко тоа го поднесуваат. Љуѓето...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто размислуваме за некој со кого сме имале краткотрајна врска?

admin
Сигурно на сите барем еднаш во животот ви се случило со денови да размислувате за личност со која не сте успеале да остварите врска. Неколку...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Интуицијата не ве лаже: Постојат знаци кои покажуваат дека некој мисли на вас, а на овој начин ќе дознаете и кои!

admin
Некои луѓе можат да почувствуваат други луѓе дека им се блиску, иако моментално не се покрај нив. Ова верување во кое многумина не веруваат, сепак...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Што ви носи месецот на љубовта: Љубовен хороскоп за февруари

admin
Како ќе го поминете месецот на љубовта? Дали ќе се согласувате со партнерот, или постои можност да ги „заладите“ односите? Дали ќе ја најдете вашата...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Близнаците имаат негативна страна, со личност од овој хороскопски знак нема да ви е лесно во врска

admin
Близнаците уживаат во озборувања. Мора да знае сè за секого и со задоволство прави увид во туѓите животи. Не е паметно да му ги доверувате...
ЗАБАВА

Вистинската љубов постои, а доказ за тоа е оваа приказна која ќе ве расплаче

admin
Безрезервната љубов постои, и тоа не само во бајките. За тоа сведочи приказната во продолжение. Едно момче и една девојка се заљубиле еден во друг,...
ЗАБАВА

Ако мислите дека мажите не се чувствителни, многу се лажете: Каква е разликата во емоциите меѓу понежниот и посилниот пол?

admin
Според досегашните истражувања разлика помеѓу мажите и жените навистина постои, можеби не во интензитетот на љубовта, но во манифестацијата на чувствата и однесувањето, секако. За...