vesti24.mk

Tag : Љубов

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие хороскопски знаци во септември ќе имаат најголема среќа во љубовта

admin
Овие два хороскопски знаци овој месец ќе имаат најголема среќа во љубовта. Без оглед на тоа дали се во врска или брак, астролозите предвидуваат исклучително
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Што носи септември за хороскопските знаци на полето на љубовта?

admin
Што ги очекува хороскопските знаци во првиот есенски месец? Овен Ве очекува активен месец на полето на социјалните случувања, а кога има многу случувања, постои
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскопски знаци кои ја губат главата кога ќе се вљубат

admin
Вљубеноста е способност да се гледа само најдоброто кај некого. Припадниците на некои хороскопски знаци се безнадежно романтични, брзо се вљубуваат и многу лесно ја
ЗАБАВА

Совет од психолозите кој мора да го прочитате: Како да ја заборавите бившата љубов?

admin
По раскинување, нормално е се уште да бидете вљубени во вашиот поранешен партнер. Потребно е време да ја преболите личност која се уште ја сакате
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Немојте да ги правите овие грешки: Не уништувајте си ја шансата за среќна врска

admin
Ниската самопочит, негативноста и тежнеењето кон совршеност, како и брзањето не се вистинскиот пат кон среќата и успех во љубовта. Понекогаш нашите лоши одлуки се
ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Отишол на одмор со најдобриот другар и неговата вереница, а тоа што го направил му го променило животот!

Ferad Aruc
Анонимен маж побарал совет од стучно лице поради непријатноста која му се случила. Имено, тој го изневерил својот најдобар пријател така што спиел со неговата