vesti24.mk

Tag : Ќерка

ЗАБАВА

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

admin
Фитнес инструкторка од Австралија, Тифини Хол позираше со својата 64-годишна мајка, а фановите сè уште не можат да веруваат дека оваа дама е толку стара....
ЗАБАВА

Овој татко е ЦАР: Најде уникатен метод за да направи фризура на својата принцеза (ВИДЕО)

admin
Кошмарот на секој татко изгледа вака – тие се оставени сами со своите принцези и треба да ја врзуваат косата во репче, пунџа, што и...
ЗАБАВА

По бизарната роденденска трагедија се огласи познатата блогерка: Ќерка ми постојано прашува каде е татко ѝ, а јас немам срце да и кажам (ВИДЕО)

admin
Влијателната руска блогерка Екатерина Диденко се огласи по роденденската трагедија во која животот го загуби нејзиниот сопруг Валентин Диденко. Валентин починал од труење заедно со...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Мајка со ќеркичката биле на гробишта, а потоа девојчето почна да разговара со дух – го прегрна па го бакна

admin
Видео снимката има неколку милиони прегледи, многумина корисници на социјалните мрежи коментира дека девојчето навистина разговара со својата тетка која што починала. Никој не знае...
ЗАБАВА

„Помош, таа не е моја мајка“: Девојче од автомобил бараше спас, а кога полицијата ги застана следуваше целосен шок (ФОТО)

admin
Десетина вознемирени возачи повикале полиција во Северна Калифорнија откако на автопат го виделе натписот на едно мало девојче кое гласело „Помош, таа не е моја...
ЗАБАВА

„Таа е мојот херој“: Девојче го спаси животот на својата мајка (ФОТО)

admin
Беки (32) се онесвестила на подот во нејзиниот дом во британскиот град Престон, но нејзината ќеркичка Џесика Киндер не се испаничила. Дејли Меил пренесува дека...
ЗАБАВА

Зад оваа фотографија стои приказна која ќе ве расплаче: Болна прегратка меѓу ќерка и татко кој заминува во затвор

admin
Станува збор за Босанецот Фикрет Дедиќ, кој оди на отслужување шестмесечна казна затвор , зашто исекол три кубика дрва од државна шума. На социјалните мрежи...
ЗАБАВА

Сакала да се пофали со собата, но се посрамоти за цел живот: Кога нејзината мајка ги видела фотографиите, се шокирала

admin
Социјалните мрежи можат на човекот да му се вратат како бумеранг, право во главата. Затоа, секогаш и задолжително треба да ја проверите секоја фотографија која...
ЗАБАВА

„Мораш да ја сакаш сопругата онака како што посакуваш да биде сакана твојата ќерка“!

admin
Жена им се обрати на сите мажи кои имаат ќерки за да им порача дека тие имаат најголемо влијание врз замислата на нивните принцези за...
ЗАБАВА

„Мамо, јас ти простувам“: Лекција од 3-годишно дете која треба да ја знаат сите мајки

admin
Блогерката Мери Кетрин Бексторм имала уникатна шанса да научи нешто од нејзината тригодишна ќерка. Ви ја пренесуваме нејзината објава на Фејсбук што таа ја споделила...
ЗАБАВА

Врската меѓу мајка и ќерка е најмоќната емоција која постои во светот

admin
Љубовта без граници која не слабее под никакви услови или животни промени. Ако се верува на науката, постојат причини зошто врската меѓу мајката и ќерката...