vesti24.mk

Tag : Џеф Безос

ЖИВОТ ЗДРАВЈЕ СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Гејтс и Безос се обединиле: Милијардерите вложуваат во бактерија која би можела да го спаси светот

Ferad Aruc
Двајцата најбогати луѓе на светот одлучиле да ги здружат силите и да работат на развој на бактерија која треба да го намали користењето на азотни
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Најбогатиот човек на светот ги изигра своите работници: Им ја зголеми платата, но им ги укина бонусите, па сега заработуваат помалку

Ferad Aruc
После вестите дека работниците на „Амазон“, една од највредните компании на светот во сопственост на најбогатиот човек на светот, добиваат зголемување на платата од 15%,
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Дали најбогатиот човек на светот уште еднаш потврди дека е шеф од пеколот?

Ferad Aruc
Кога Вики Шенон Ален (49) започнала да работи во складиштето на “Amazon” во Тексас, таа била воодушевена што пронашла работа во најбрзо растечката корпорација во
ЗАБАВА

Тој е најбогатиот човек на сите времиња, но и голем скржавец: Еве на што сe троши сопственикот на “Amazon”, погледнете го неговиот автомобил

Ferad Aruc
Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милиони долари. Иако има многу пари, Безос важи за голем скржавец.