vesti24.mk

Tag : 2017

Uncategorized

ВИДЕО: За 4 месеци по 4 илјади евра за гориво и патарини, ТОП 10 пратеници според патните трошоци во 2017

Ferad Aruc
Огромни суми пари се исплатени од собраниската каса за патните трошоци на народните избраници во Македонија, покажува најновото истражување на новинарската мрежа СКУП. По објавата дека
ЕКОНОМИЈА

2017-та катастрофална по странски инвестиции, можно заминување и на постоечките

Ferad Aruc
Лоша година за странските инвестиции во Македонија. Дел од инвеститорите, според најавите – најверојатно ќе ги спакуваат куферите и ќе ја напуштат Македонија. Тоа според
ЉУБОВ И СЕКС

Бизарни работи кои докторите ги извадиле од вагините на пациентки во 2017 година

Ferad Aruc
Дезодорансите, слушалките, телефоните и низа други предмети навистина не се наменети за таму, но некои жени одлучиле да експериментираат. Краставиците излегоа од мода, а во
МОДА

Кој е најпопуларниот модел на венчаници за 2017?

Ferad Aruc
Префинетиот и елегантен впечаток е водечкиот предзнак кога се во прашање колекциите венчални фустани за 2017 година. Женственоста е во преден план, надополнета со драматичен
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Ова се 100-те најпопуларни видеа за 2017. година

Ferad Aruc
На приложеното видео се собрани најдобрите видеа од годината која помина. Од напади на мечки, преку интересни шеги, до детски катастрофи. Погледнете ги 100-те најсмешни,
МАКЕДОНИЈА

Мијалков: 2017 беше неуспешна, се надевам дека 2018 ќе биде подобра

Ferad Aruc
Екипата на телевизијата 21 на скопскиот плоштад го улови поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој заедно со некои сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ се соочуваат
СВЕТ

НАСА ги објави најпопуларните фотографии во 2017-та (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Американската агенција за вселенски истражувања NASA ги рангираше најпопуларните фотографии објавени на нејзиниот акаунт на Instagram во текот на 2017 година. Во листата се вброени
СВЕТ

Папата Франциско: 2017 година ја расипаа војни, лаги и неправди

Ferad Aruc
Папата Франциско оцени во новогодишното браќање дека минатата година ја расипале војни, лаги и неправда и повика луѓето да преземат одговорност за своите дела. Тој
МОДА СВЕТ

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Ferad Aruc
Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама