vesti24.mk

Tag : 2018

МАКЕДОНИЈА

Мијалков: 2017 беше неуспешна, се надевам дека 2018 ќе биде подобра

Ferad Aruc
Екипата на телевизијата 21 на скопскиот плоштад го улови поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој заедно со некои сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ се соочуваат
БИЗНИС МАКЕДОНИЈА

Во новата 2018 доаѓа бран поскапувања – првиот ќе го почувствуваме веќе од првиот ден

Ferad Aruc
Нов бран поскапувања во 2018. Ќе поскапи речиси се. Зголемената цена на Нафтата ќе донесе зголемени цени на лебот, млекото, јајцата, автобуските карти за градскиот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Една минута по полноќ се роди првото бебе- ова е неговата мајка

Ferad Aruc
Првото бебе родено во 2018 година во Скопје е женско, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи. Бебето е родено една минута по полноќ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ24 ви посакува среќна и успешна 2018-та година

Ferad Aruc
Во Новата 2018-та година ви посакуваме многу незаборавни моменти на среќа, радост и успех заедно со вашите најблиски, како и оствaрување на вашите најскриени желби,
СВЕТ

Австралија прва, Америка последна ќе ја дочека новата 2018 година

Ferad Aruc
Новата 2018 година и официјално почна, градот познат по најспектакуларните огномети, со кои се осветлува небото на Операта на Сиднеј, привлече  илјадници туристите од целиот
ЖИВОТ

Новогодишни верувања: Пред полноќ направете го ова и ќе ви се исполнат најголемите желби

Ferad Aruc
Новата година означува нов почеток, па затоа во многу земји постојат верувања дека ако направите одредени работи оваа ноќ, ќе може да влијаете на судбината
МАКЕДОНИЈА

Догодина 11 неработни денови со четири продолжени празнични викенди

Ferad Aruc
Во 2018 година македонските граѓани ќе имаат четири продолжени викенди. Од вкупно 11 неработни денови за сите граѓани, четири се поврзуваат со викендот, за разлика
БИЗНИС МАКЕДОНИЈА

Најава за повисоки цени за дизелот, водата, цигарите – што не чека во 2018!

Ferad Aruc
По најавите дека од 2018 година ќе се зголеми цената на дизелот, водата, цигарите, транспортот … економскиот тим од Владата со смирувачки тонови во јавноста
СВЕТ

Мрачни и блескави прогнози за 2018: Една земја ќе доживее тотален распад, Кинезите стануваат уште посилни, а еве што ги чека Американците

Ferad Aruc
Годината која не очекува ќе донесе голем раст на економијата во Индија, преговорите за Брегзит ќе бидат одложувани, а САД ќе се соочи со клучни
ВЕСТИ СВЕТ

Тврди дека доаѓа од 2048 година и дошол „да не предупреди“

admin
Во сојузната американска држава Вајоминг, полицијата уапсила човек кој тврдел дека доаѓа од иднината. Брајант Џонсон дал предупредување за присутните дека „вонземјаните доаѓаат наредната година