vesti24.mk

Tag : 2019 година

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци кои ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

admin
Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци Минатата година љубовта за Близнаците беше катастрофална.
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Животот на овие 5 хороскопски знаци драстично ќе се промени во 2019 година

admin
За 5 хороскопски знаци, работите можеби никогаш повеќе нема да бидат исти- оваа година ќе биде неверојатна за нив. Погледнете дали вашиот знак ќе биде
ЗАБАВА ХОРОСКОП

ХОРОСКОП: Која е најголемата грешка што ја направивте во 2018 и како да ја исправите во 2019?

admin
Овен Во 2018,  се движевте со огромна брзина и влетувавте во непознати ситуации. Зборувавте без да размислите, и не кажувавте многу. Го избиравте најбрзиот, наместо
ЗАБАВА

Еве кои бои ќе ви донесат среќа во 2019 година

admin
Очекуваната 2019 година е извонредна година од астролошка гледна точка. Она што нè прави толку возбудени е тоа што боите во внатрешноста, облеката, додатоците, ќе
ЗАБАВА

19 совети за среќна и исполнета 2019: Животот е прекраток за да го трошиме на бес и омраза кон другите

admin
2019-та година е на прагот, а во неа ги носиме нашите желби и надежи за подобри денови. Сепак, треба да сме свесни дека дел од
ЗАБАВА ХОРОСКОП

4 хороскопски знаци ги очекува голема среќа во 2019 година

admin
Пред нас е новата 2019 година, а астролозите предвидуваат дека ова ќе биде година на просперитет и среќа. Ѕвездените миленици ќе бидат овие 4 хороскопски
БИЗНИС ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Германија го проширува системот за работни визи!

Ferad Aruc
Германската влада соопшти дека ќе го прошири системот на издавање шестмесечни визи на тој начин што ќе им овозможи на граѓаните од земјите надвор од