vesti24.mk

Tag : Animal Ambition

БИЗНИС

Благодарение на криптовалутата: Американскиот рапер 50 Cent случајно стана биткоин милионер

Ferad Aruc
Познатиот рапер 50 Cent, благодарение на популарната криптовалута – биткоин, заработи дури 7 милиони долари. Тој пред неколку години, додека повеќето не ни знаеја што...