vesti24.mk

Category : БАЛКАН

БАЛКАН ВЕСТИ

Хојт Брајан Ји: САД не поддржуваат прекројување на границите на балканските земји

admin
САД не поддржуваат никакво прекројување на границите на Балканот, порача заменик помошникот на државниот секретар на САД, Хојт Брајан Ји. Тој смета дека промената на
БАЛКАН ВЕСТИ

Автобус со македонска регистрација целосно изгоре кај Јагодина

admin
Aвтобус со македонски регистарски таблички изгорел денеска на делот од автопатот кај Јагодина. Повредени во пожарот нема, потврди Министерството за внатрешни работи на Србија. Според
БАЛКАН ВЕСТИ

УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА: Благица Џунџуровска победи во „Ѕвездичките на Гранд“ (ВИДЕО)

admin
Победник на шоуто „Ѕвездичките на Гранд“, односно оригинално „Неки Мали Клинци“ е Благица Џунџуровска со повеќе од 22 илјади гласови. Второто место во натпреварувањето и
БАЛКАН ВЕСТИ

Скопјанец осуден на 20 месеци затвор во Грција за напад на полицајци

admin
Триесетгодишен скопјанец е осуден на 20 месеци затвор во Грција бидејќи алкохолизиран нападнал тројца полицајци на островот Родос. Како што јавува грчкиот весник „Прототема“, скопјанецот
БАЛКАН ВЕСТИ

Сите гледаа во тоалетата на Тамара Вучиќ, но никој не го забележа деталот на нејзината рака

admin
Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои бројни