vesti24.mk

Category : БАЛКАН

БАЛКАН ВЕСТИ

Никој не сака коалиција со Рама

admin
Албанскиот премиер и лидер на Социјалстичката партија категорично ја отфрли можноста за коалиција со досегашниот владин партнер Движењето за социјалистичка интеграцја (ЛСИ) по изборите на...
БАЛКАН ВЕСТИ

„Блиц“: Бура во СНС – Вучиќ ќе ги убедува да ја изгласаат Ана Брнабиќ за премиер

admin
Шефот на пратеничката група на СНС во Собранието на Србија, Александар Мартиновиќ закажал за в понеделник состанок на пратеничката група, јавија белградски медиуми. Според Блиц,...
БАЛКАН ВЕСТИ

СЕРГЕЈ СТАНИШЕВ БИЛ МАКЕДОНЕЦ, А НЕ БУГАРИН: Бугарскиот екс-премиер јавно призна дека е Македонец!

admin
Сергеј Станишев, лидерот на Бугарската социјалистичка партија и поранешен бугарски премиер, на гостување во емисијата од забавен карактер „Оваа сабота“ даде сензационална изјава дека бил...
БАЛКАН ВЕСТИ

(Видео)РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ НА ТЕРЕН ВО СИРИЈА: Што се крие позади тајната операција на руската војска во Сирија?

admin
Руската војска продолжува да изведува операции во зоните од посебен ризик во Сирија, пишува порталот „Руска весна“ Овој пат офицерите на руската армија се упатиле...
БАЛКАН

Соботка: Утврден е кризен план за балканската мигрантска рута

hacci
Една и пол година по затворањето на западнобалканската мигрантска рута, направен е заеднички кризен план кој треба да ја подобри соработката меѓу погодените земји, нагласи австрискиот...