vesti24.mk

Tag : BMW 8 Series

Uncategorized АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Започна производството на луксузното купе на БМВ

admin
Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја имаше светската премиера кон средината...
ТЕХНОЛОГИЈА

Баварците започнаа со тестирања: Се наближува премиерата на Серија 8!

Ferad Aruc
После концептните најави, Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон и патека...