vesti24.mk

Tag : BMW

Uncategorized АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Започна производството на луксузното купе на БМВ

admin
Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја имаше светската премиера кон средината...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

admin
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена...
СВЕТ

(ФОТО) Оваа жена се давела во заклучено БМВ, а потоа полицајците направиле нешто што ретко кој би се осудил, секоја чест!

Ferad Aruc
Крајбрежната полиција еден ден си ја вршела својата работа како и секогаш. Пол Вотс и Сајмон Расел патрорирале долж крајбрежјето кога забележале нешто, од што...
АВТОМОБИЛИ

Скандалозно: Германските автомобилски гиганти спонзорирале опасни експерименти врз луѓе!

Ferad Aruc
Една истражувачка европска организација која што била финансирана од германските производители на автомобили, спонзорирала научни експерименти врз луѓе за влијанието на азот-диоксидот, гас кој се...
ТЕХНОЛОГИЈА

Баварците започнаа со тестирања: Се наближува премиерата на Серија 8!

Ferad Aruc
После концептните најави, Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон и патека...
АВТОМОБИЛИ

Може ли БМВ да го собори Мерцедес од врвот?

Ferad Aruc
Долгогодишниот најголем производител на премиум автомобили на светот има намера да ја врати титулата која што во последните две години му ја одзеде големиот ривал...