vesti24.mk

Tag : bugarija

МАКЕДОНИЈА

Ратификацијата на договорот за добрососедство на Македонија и Бугарија во матичната комисија

Ferad Aruc
Предлог законот за ратификација на договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија е на дневен ред на денешната  седница на собраниската комисија
ТРАВЕЛ

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од лани

admin
Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција.