Category : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Главната обвинителка ликвидирана пред својот дом од страна на Руската мафија

Ferad Aruc
Руската главна обвинителка задолжена за корупцијата е убиена пред својот дом во близина на рускиот главен град Москва. Главната обвинителка задолжена за криминал и корупција
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Возачот загина, сопатничката се бори за живот по сообраќајката во Капиштец

Ferad Aruc
Возач на мотор загина, а сопатничката се бори за живот по сообраќајката во Капиштец која се случи вчера околу 16 часот на булевар „Митрополит Теодосиј
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Крвава тепачка во Аеродром (Вознемирувачко видео)

Ferad Aruc
Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Италијанската полиција објави видео од уривањето на мостот во Џенова

Ferad Aruc
Во Италија во саботата е прогласен ден на жалост поради жртвите од уривање на мостот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Убиени десетици китови на Фарските Острови поради традиција (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Повеќе десетици китови биле убиени во еден залив на Фарските Острови, а фотографии и видеа од масакрот од крв ја вознемирија светската јавност. Традиционалниот китолов,
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појави снимка од девојчето кое беше убиено од очувот: Пеела дека тој е херој, а брутално настрада од неговата рака (ВИДЕО)

admin
Девојчето кое беше убиено од очувот пред два месеци е снимена како токму него го нарекува „херој“. Вознемиурвачка снимка се појави на интернет после откривањето
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Американката која ја турна својата пријателка од мост: Никој не верува дека ѝ е жал

Ferad Aruc
Обвинителството во американската држава Вашингтон разгледува дали ќе покрене постапка против 18-годишната Тејлор Смит бидејќи ја турнала две години помладата пријателка Џордан Холгерсон од мост.
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО) Тинејџерка стои на раб на мост и се двоуми дали да скокне – во тој момент ѝ приоѓа другарката и ја турка!

Ferad Aruc
Снимката на која што може да се види како една тинејџерка ја турка својата другарка од мост со експресна брзина се прошири на интернет и
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Излегол од затвор и му пресудиле: Убиен на истото место каде што пред 33 години брутално убил бебе

Ferad Aruc
54-годишниот Дејвид Гаут е пронајден мртов во својот дом во Велс, а како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата се уште го нема откриено начинот на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Два автомобили запалени утрово во Скопје

Ferad Aruc
Во два одделни инцидентa, рано утрото во петокот запалени се два автомобила во Скопје. Министерството за внатрешни работи засега без информации за причините за опожарувањето
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Шокантен напад врз девојка во Франција, погледнете ја снимката!

Ferad Aruc
Французинката Мери Лагер се движела низ улицата, додека позади неа се појавило момче што ѝ дофрлувало навредливи коментари. Мери Лагер е и нападната, а како
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Пресврт во истрагата: Сестрите не го убиле својот татко во самоодбрана – им се заканува и доживотна казна затвор

Ferad Aruc
Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) признаа дека го убиле својот татко – мафијашки бос, затоа што сексуално ги злоставувал, но тврдеа
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Камерите го снимија стравичниот пад: Авион се сруши и експлодираше откако пилотот три пати се обиде да го приземји

Ferad Aruc
Мал авион се срушил набрзо после полетувањето од аеродромот во Сао Пауло, при што пилотот Антонио Траверси го загуби животот, а шест патници се сериозно