vesti24.mk

Category : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

(ВИДЕО) Тинејџерка стои на раб на мост и се двоуми дали да скокне – во тој момент ѝ приоѓа другарката и ја турка!

Ferad Aruc
Снимката на која што може да се види како една тинејџерка ја турка својата другарка од мост со експресна брзина се прошири на интернет и...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Излегол од затвор и му пресудиле: Убиен на истото место каде што пред 33 години брутално убил бебе

Ferad Aruc
54-годишниот Дејвид Гаут е пронајден мртов во својот дом во Велс, а како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата се уште го нема откриено начинот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Два автомобили запалени утрово во Скопје

Ferad Aruc
Во два одделни инцидентa, рано утрото во петокот запалени се два автомобила во Скопје. Министерството за внатрешни работи засега без информации за причините за опожарувањето...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Шокантен напад врз девојка во Франција, погледнете ја снимката!

Ferad Aruc
Французинката Мери Лагер се движела низ улицата, додека позади неа се појавило момче што ѝ дофрлувало навредливи коментари. Мери Лагер е и нападната, а како...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Пресврт во истрагата: Сестрите не го убиле својот татко во самоодбрана – им се заканува и доживотна казна затвор

Ferad Aruc
Руските тинејџерки Кристина (19), Ангелина (18) и Марија (17) признаа дека го убиле својот татко – мафијашки бос, затоа што сексуално ги злоставувал, но тврдеа...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Камерите го снимија стравичниот пад: Авион се сруши и експлодираше откако пилотот три пати се обиде да го приземји

Ferad Aruc
Мал авион се срушил набрзо после полетувањето од аеродромот во Сао Пауло, при што пилотот Антонио Траверси го загуби животот, а шест патници се сериозно...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Невидена филмска потера: Девојка со џип бегаше од полицијата и едвај извлече жива глава

Ferad Aruc
22-годишната Бритни Никол Џефордс направила сообраќаен прекршок во Ефингам во Јужна Каролина, по што одбила да сопре, па следувала вистинска филмска потера. Полицијата објави видео...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Родители ги заклучиле 3 годишните близнаци во дрвен сандак за да можат да одат на работа

Ferad Aruc
3 годишни близнаци биле пронајдени во мал дрвен сандак, кој бил заклучен со синџири и катанци, додека нивните родители биле на работа. Полицијата ги затекнала...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

“Ќе те убијам”, му велела на љубовникот во судницата: 30 години затвор за Италијанката која го убила 8-годишниот син бидејќи ја фатил во секс со неговиот дедо

Ferad Aruc
Вероника Панарело, Италијанката која кон крајот на ноември 2014. година со кабел го задавила својот 8-годишен син Лорис, судот на Сицилија ја осудил на затворска...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Мајка на 11-месечно бебе вчера преживеала вистинска траума во скопска градинка, инспекторите на терен

Ferad Aruc
Одделението за инспекциски надзор за заштита на децата работи на расветлување на случајот со 11 месечното дете кое било каснато во градинка. Министерството за труд...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појавила последната снимка од нуркачот кој настрадал на Тајланд

Ferad Aruc
Тајландскиот спасувач Саман Кунан загинал во текот на операцијата за спасување на 12-те деца и нивниот фудбалски тренер, кои и натаму се наоѓаат заробени во...
ЦРНА ХРОНИКА

Струмичани пешачејќи паднале во провалија, едниот тешко повреден

Ivana
Околу 17 часот вчера воп полициската станица во Струмица било пријавено дека две лица се повредени отокако паднале во провалија. „На рекреативната патека кон црквата...
ЦРНА ХРОНИКА

Приведен скопјанец кој се шетал со пиштол низ Гостивар

Ivana
Во Гостивар на улицата „Илинденска“ вчера околу 11 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, вршејќи редовна служба било запрено патничко моторно...