vesti24.mk

Category : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ШОК! Го испрскала сопругот со солна киселина по лицето

admin
Жена на возраст од 43 години, жителка на кичевското село Брждани, доби кривична пријава од полицијата бидејќи со солна киселина го испрскала по лице својот
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Мотоциклист во Тетово излетал од патот и го загубил животот

admin
Мотоциклист го загубил животот во тешка сообраќајна несреќа што вечерва околу 19 часот се случила на булеварот „Маршал Тито“ во близина на железничкиот надвозник на
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Нападнат автобус полн патници во Египет: 23 мртви, 25 повредени

admin
Вооружани напаѓачи пукале на автобус полн патници во Египет. Драмата се одвивала предмалку, а во автобусот имало Христијани. 23 лица се убиени, 25 повредени. Инцидентот
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ПЕШАК И ДВАЈЦА ВОЗАЧИ ВО СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ

admin
– Пешак и двајца возачи се потешко повредени, во две од вкупно осум сообраќајни несреќи, што се случиле во изминатите 24 часа на подрачјето на
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Брутално претепале малолетник од Скопје за да го „поздрават” татко му

admin
Во 18 часот и 30 минути синоќа се одвивала драма на улицата Индира Ганди во Скопје, кога малолетник бил нападнат од тројца насилници, кои сакале
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Кој е Салман Абеди, бомбашот-самоубиец кој уби 22 лица во Манчестер?

admin
Британската полицијата го идентификува бомбашот-самоубиец, кој минатата ноќ се саморазнесе во арената во Манчестер при што загинаа 22, а беа повредени десетици луѓе. Салман Абеди