vesti24.mk

Category : ЦРНА ХРОНИКА

ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Киднапирање во Скопје – Грабната малолетничка

admin
Шеснаесет годишно девојче од Скопје вчера утрината било грабнато од поранешното момче. Случајот во полиција го пријавила мајката на девојчето изјавувајќи дека таа и нејзината...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Македонец предизвикал тешка сообраќајка во Хрватска, загинале две жени

admin
Kамионџија од Македонија престигнувал на полна линија, па предизвикал сообраќајна несреќа, во која загинале две жени, пред две недели, во Хрватска, објави „Дневник“. Возачот на...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Скопјанец уценувал девојка со компромитирачки фотографии!

admin
СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.Г.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело “уцена”. Во март 2016 година пријавениот се...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Детали за тешката сообраќајка во која излета автобус што возел од Скопје за Ниш

admin
Патничкиот автобус кој сообраќал на линија Скопје – Ниш излета во близина на Алексинац, Србија. Автобусот, од засега непознати причини, излетал од автопатот и удрил во...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Матурските прослави, брзо возење и десетици повредени – сообраќајно лудило на улиците во Скопје

admin
Матурантите пијани седнуваат во автомобилите и беснеат низ улиците, а родителите без грам совест продолжуваат да се забавуваат со пријателите во рестораните. Матурските прослави започнаа,...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Хорор во Србија: Македонски автобус излета од патот, четворица повредени

admin
Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во 5.50 часот утрово ан автопатот Белград – Ниш во близина на алексиначкото село Катул....
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Богдан Илиевски доживеал сообраќајна несреќа во центарот на Скопје

admin
Активистот од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски во средата вечер доживеал сообраќајна несреќа во близина на Универзалната сала. Илиевски, вели дека е добар...