vesti24.mk

Tag : Ferrari

АВТОМОБИЛИ

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Ferad Aruc
Италијанската компанија која што е синоним за спортски – суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби...