vesti24.mk

Tag : Harpers’ Bazaar

Uncategorized ЖИВОТ ЗАБАВА

Сексапилна манекенка ќе стане првиот супермодел кој Саудиска Арабија некогаш го имала

admin
Убавата Талида Тамер се појавила на насловната страница на “Harper’s Bazaar Arabia”, а таа ќе стане првата манекенка од земјите од Блискиот Исток која ќе...
Uncategorized МОДА

Бела Хадид во креации од високата мода за Harper’s Bazaar

admin
Бела Хадид облече креации од високата мода на Диор, Валентино, Џамбатиста Вали и Шанел за едиторијал за најновото издание на списанието Harper’s Bazaar. За списанието,...
СВЕТ

Еве ги разликите меѓу двете венчавки на кралските свадби на островот (ВИДЕО)

admin
Од бакнеж до процесија, дефинитивно имало одредени разлики помеѓу двете кралски свадби. How Harry & Meghan's Wedding Compares to Will & Kate's From the kiss...
ЖИВОТ

Многу ѕвезди не би се осудиле на овој чекор: Хајди се фотографирала за насловна без грам шминка и предизвикала лавина коментари

Ferad Aruc
Германската манекенка позирала во природно издание во најновиот број на германскиот магазин “Harper’s Bazaar”. Хајди Клум е една од најпосакуваните жени на денешницата, а многумина...