vesti24.mk

Tag : Instagram

Uncategorized ТЕХНОЛОГИЈА

Закерберг пред шест години го купи Инстаграм за една милијарда долари: Што мислите колку вреди денес?

admin
Првиот човек на Фејсбук, Марк Закерберг пред шест години одлучи да го купи Инстаграм и за тоа плати една милијарда долари. Превземањето на компанијата која...
ЗАБАВА

Прошетала со голи гради: Ослабела 12 килограми и сега шета гола за да им се пофали на сите

admin
Комбинезонот, кој буквално повеќе ги покажувал отколку што ги криел градите, “мртва ладна” го носела пред сите. 28-годишната британска старлета Софи Касеј, успеала да ослабе...
ЗАБАВА

Инстаграм профилот на австралискиот Хју Хефнер беше суспендиран поради несоодветна содржина

Ferad Aruc
Познатиот Инстаграм профил “Candy Shop Mansion” е суспендиран поради несоодветна содржина. Профилот има околу 800.000 илјадници следбеници со околу 1.100 објави кои дел од нив...
ЗАБАВА

Сакам пари! Се согласувам и на тројка: Спортска новинарка нуди секс за пари!

Ferad Aruc
На крајот од септември минатата година, добро познатата руска спортска новинарка Дана Борисова беше во центарот на скандалот кога на социјалните мрежи се појавија нејзини...
Uncategorized

Нова опција на Инстаграм: Ќе можете да видите кој направил „Скриншот“ на вашето „Стори“

Ferad Aruc
Како што беше претходно најавено, Инстаграм започна да ја тестира опцијата која што ќе ги извести корисниците доколку некој направи „Скриншот“ на нивното „Стори“. Инстаграм...