vesti24.mk

Tag : iPhone

Uncategorized ТЕХНОЛОГИЈА

iPhone наскоро ќе можат да ги отклучуваат своите домови и автомобили со помош на паметниот телефон

admin
Технолошкиот гигант Apple има намера да воведе нова функција која ќе им овозможи на корисниците на iPhone да ја отклучуваат својата врата од домот или...
Uncategorized ТЕХНОЛОГИЈА

Масовната тужба против Google во Велика Британија поради следењето на корисниците на iPhone на Apple

admin
Милиони корисници на iPhone го тужат Google кој би можела да го чини технолошкиот гигант неколку милијарди долари. Дали Google ќе плати милијарди долари казна...
ТЕХНОЛОГИЈА

Внимавајте: Еве како вашиот партнер, пријател или шеф може да ве шпионираат преку WhatsApp

Ferad Aruc
Апликациите за комуникација често ни го олеснуваат животот, но исто така им овозможуваат на луѓето да дознаат повеќе информации за нас од што ние на...
ТЕХНОЛОГИЈА

Apple: Со новиот update следниот месец пристигнува важна промена

Ferad Aruc
Извршниот директор на компанијата на Apple Тим Кук изјави дека следниот update iOS11 ќе им дозволи на корисниците сами да одлучат дали системот „намерно“ да...
БИЗНИС ЕКОНОМИЈА

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

Ferad Aruc
Акциите на компанијата Apple кон крајот на 2017 година, соборија нови рекорди и достигнаа цена од 177 долари, а аналитичарите сметаат дека веќе во јануари...