vesti24.mk

Tag : КУЈНА

Uncategorized

Палачинки од шише: Брзо, лесно и она што е најважно …

admin
Палачинки од шише: Брзо, лесно и она што е најважно – без валкање на садови. За да направите палачинки од шише, потребен ви е омилениот
Uncategorized

Овошни плодови и зеленчуци кои содржат повеќе ВИТАМИН Ц од портокалот

admin
Кога ќе се каже витамин Ц, првата асоцијација на повеќето од нас е портокал. И навистина, портокалите го заслужуваат добриот имиџ, бидејќи се богати со