vesti24.mk

Tag : Lamborghini

АВТОМОБИЛИ

Ламборџини Урус оди на Дакар за ултимативен тест?

Ferad Aruc
Според најновите гласини, Ламборџини планира да учествува на неколку натпреварувања од различен тип за да ја докажат моќта на нивниот SUV – Урус. Шефот на...
АВТОМОБИЛИ

Lamborghini: Urus SUV е полн погодок

Ferad Aruc
Според последниот извештај од компанијата, во Lamborghini се презадоволни од побарувачката на неодамна претставениот SUV модел Urus. Интересот за овој автомобил е многу поголем отколку...
АВТОМОБИЛИ

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Ferad Aruc
Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...