vesti24.mk

Category : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Во Кавадарци се одржа презентација на вооружување и опрема од македонската армија и армијата на САД

admin
Денеска во општина Кавадарци се одржа презентација на вооружување и опрема од македонската армија и армијата на САД. По тој повод свој статус и галерија...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Трипуновски: Николовски да се охрабри да излезе на дуел со мене, а не да ги плаќа своите пулени да ме напаѓаат

admin
Наместо да собере храброст и излезе на тв дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини.Вистинските проблеми на земјоделците се...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Имате силна хемија, а одеднаш тој го губи интересот: Каде лежи проблемот?

admin
Хемијата е силна, чувствувате поврзаност. Почнувате да чувствувате возбуда и мислите дека конечно сте го нашле вистинскиот. И одеднаш нешто се менува. Мажите се програмирани...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Каракачанов: Скопје не сака да признае дека Гоце Делчев е Бугарин

admin
Бугарскиот вицепремиер, Красимир Каракачанов, ја критикуваше меѓусекторската комисија на Бугарија и Македонија, која треба да ги расчисти историските и образовните прашања меѓу двете земји. Тој...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јутјуб ги забранува овие содржини

admin
Видео платформата ЈуТјуб (YouTube) соопшти дека ќе забрани видеа кои заговараат дискриминација или сегрегација. – Ќе забраниме особено видео-снимки во кои се зборува за супериорноста...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

По директорот, се огласи и сопственикот на „Нефа мебел“

admin
Управителот на Hollodex doo Белград, сопственикот на „Нефа мебел“ дооел Скопје, Виталиј Сергеев во отвореното писмо до јавноста ги информира купувачите и сите заинтересирани лица...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Марина Туцаковиќ „мртва пијана“ и го напиша овој голем хит на Цеца- и се јавила во четири часот наутро за да и ги каже познатите стихови

admin
Една од најпознатите текстописци во регионот е токму Марина Туцаковиќ која напишала многу хитови на естрадата, а некои нејзини песни, пејачите дури платиле и повеќе...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Снегот пристигна и во Македонија- еве каде заврна „мајски“ снег (ВИДЕО)

admin
Очекувањата на УХМ за денеска полека се остваруваат. Како и на повеќе делови од Балканот, така и денеска снег заврна и во Македонија. Според ова...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Србија со пофалби од ММФ за намалување на долгот, а Заев ја задолжува Македонија

admin
Деновиве излезе информација дека Србија драстично го намалила својот долг. Имено, ММФ и Светска Банка според своите извештаи оценија дека Србија постигнала неверојатен резултат во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јувентус осми пат по ред шампион на Италија

admin
Осма сезона по ред, екипата на Јувентус го освои Скудетото и ја продолжи доминацијата во италијанскиот фудбал во последнава деценија. Печат на новата шампионска титула...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Поради отворени смртни закани кон Заев уапсен е водачот на Христијанско братство

admin
Вечерва во Брвеница, кај Тетово, е уапсен водач на така нареченото патриотско здружение, Христијанско братство, Жарко Гроздановски. Тој преку видео порака му се закани со...
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

Исповед на еден нашинец: Не дај Боже во Германија да работиш за Македонец

admin
Македонците се почесто добиваат работни визи за Германија, дел од нив вадат бугарски пасош живеат и заработуваат таму. Ова е исповед на Горан, млад дечко...