vesti24.mk

Category : МАКЕДОНИЈА

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јавна расправа за буџет за 2019 на Општина Штип

admin
Успешно заврши трансплантацијата на коскена срцевина на 15-годишната охриѓанка  Сара Настеска во Германија. ,,Добри вести стигнуваат од Германија. Успешно е извршена трансплатанцијата на коскена срж
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

admin
Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) возврати на првата најава за филмот „Selling Lies“, со кој Македонија е претставена единствено како земја на лажните вести. Документарниот филм
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Операцијата во Германија успешно заврши, Сара Настеска се чувствува добро

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Асфалтирана улицата меѓу новите згради во Мичурин

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ОМД реагира на филмот за Македонија на Морган Фримен

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почнува забавата во новогодишната населба „Винтерленд“

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Заев како опозиционер се перчеше, а сега не сака да излезе на дебата

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вчера вечер оствари средба со голем број на членови и симпатизери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Виница. На
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Намалена видливост поради магла на Ѓавато, Буково и Плетвар

admin
Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) возврати на првата најава за филмот „Selling Lies“, со кој Македонија е претставена единствено како земја на лажните вести. Документарниот филм
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Промена на режимот на сообраќај на автопатот А1 поради изведување градежни активности

admin
Од Авто-мото сојузот на Македонија информираат дека поради изведување на градежни активности на автопатот А1, делница Катланово-Велес(пред Наплатна Станица Сопот) и делница Велес-Катланово (после Наплатна
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Дебата: Невладините се судрија со власта „План има, пари нема, помина и оваа зима во чад и гушење“

admin
Во дебатната емисија на Макфакс на која се говореше за проблемот со аерозагадувањето, претставници на невладиниот сектор се судрија со власта, особено за планот на
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Одржана 31-та сесија на Клубот на истражувачи

admin
Во Народната банка на Република Македонија се одржа 31та сесија на Клубот на истражувачи на која по поздравното обраќање на гувернерката на НБРМ, Анита Ангеловска-Бежоска,