vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ

Мицкоски: Остануваме на барањето за предвремени избори

admin
Околу темата за предвремени избори и директната врска со евентуалниот договор за законот за јавното обвинителство, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ во...
ВЕСТИ

Мицкоски: Како професор гледам дека спремаме кадри кои веднаш си заминуваат во странство зошто тука не гледаат иднина

admin
Најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму велат сакаме да одиме во странство, трагично е што дури како опција гледаат и...
ВЕСТИ

Мицкоски: Наместо принципот на коалиција за власт победник со победник јас би го преферирал принципот програма со програма

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија вели дека наместо принципот на коалиција за власт, победник со...
ВЕСТИ

„Ако се толку чисти од власта зошто Заев тогаш се плаши да не биде потрупан со предмети што и го призна на лидерската“

admin
Вечерва на Алсат ТВ во првото издание на новата сезона на емисијата „360 Степени“, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ истакна дека јавен...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Гугл мапс ги откри остатоците на човек кој исчезнал пред 22 години

admin
Посмртните останки на еден човек кој исчезнал пред 22 години на Флорида, САД,се пронајдени во еден потонат автомобил и тоа благодарение на Гугл мапс. Вилијам...
ВЕСТИ

Стоилковиќ: Дури и најголемите идиотарии на власта стануваат нормални

admin
По последните случувања поврзани со СЈО и преземањето на предметите од страна на ОЈО откако специјалната обвинителка Катица Јанева испрати писмо без официјален печат на...
ВЕСТИ

НЕМА СТИПЕНДИИ ЗА ПЛИВАЧИТЕ: Дарко Каевски ги изостави најмладите исполнувајќи нечии интереси, родителите бесни и гневни

admin
Агенцијата за млади и спорт оваа година при доделување на стипендиите „спортска надеж“ (објавено во службен весник 184 од 06.09.2019 година потпишано од директорот Дарко...
ВЕСТИ

Мицкоски: Истрагата за „Рекет“ е се само не е објективна постапка

admin
Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е...
ВЕСТИ

Арсовски ја фрли ракавицата: Спремни сме за избори уште веднаш, само нека изгласаат во Собранието

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во гостуањето во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат ја фрли ракавицата и ја повика власта да распише предвремени парламентарни...
ВЕСТИ

Арсовски: Ако СДСМ сакаше да завладее правдата, 10-тина членови од раководството веќе ќе беа во притвор за случајот „Рекет“

admin
Македонија мора да се гради како демократска и правна држава, но тоа не може да се прави со луѓе кои се борат да се спасат...
ВЕСТИ

Османи за Села: Мене искрено ми е жал што овој човек во последно време зборува само глупости

admin
Првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вчера рече дека има сознанија оти во материјалот за скандалот „Рекет“ има „бомби“ и против вицепремиерот Бујар...
ВЕСТИ

Лекарите и фармацевтите од југот со едночасовен протест пред ФЗОМ ПЕ Гевгелија

admin
Приватните матични лекари од Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово, сите членки на Здружението на приватните лекари на Македонија денеска со едночасовен претест пред просториите на...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Повторно задолжување – Владата на 17 овој месец ќе се задолжува за нови 61, 7 милиони евра

admin
Владата на 17 овој месец ќе се задолжува за нови 61,7 милиони евра. Имено, на официјалната страна на Народна Банка на Република Македонија објавена е...