vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев секој ден ѝ нанесуваат нови рани на Република Македонија

admin
Зоран Заев отиде во Софија и преговараше за склучување на договор за добрососедство со Бугарија, тврдејќи дека се согласиле за содржината на истиот и дека
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Не излегувајте надвор и пијте течости, порачуваат здравствените власти

admin
Поради високата температура, Институтот за јавно здравје на Македонија излезе со препораки до граѓаните како да го зачуваат своето здравје. „Се препорачува до граѓаните заштита
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски тврди дека Алаѓозовски бил виновен за колумната на Шиндре

admin
Antonio Milososki added 2 new photos. Господине министер Алаѓозовски, терајте си ја политиката на СДСМ, но престанете да отварате дебати на кои се промовираат умоболни
МАКЕДОНИЈА

Италијански нобеловец: Русија ќе го обезбеди светот со здрава не-GMO храна

hacci
На престојниот Економски форум во Санкт Петербург, настапи италијански климатолог и нобеловец Рикардо Валентини, кој говореше за науката во иднината, последиците од глобалното загревање и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Честитка по повод Рамазан Бајрам од Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

admin
Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи упати честитка до реис ул улема хаџи сулејман ефенди Реџепи по повод по повод празникот Рамазан
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Дуел – Сугарески-Мисајловски – кој ќе сноси одговорност за автопатиштата?

admin
Актуелниот и поранешниот министер за транспорт и врски, Горан Сугарески и Владо Мисајловски, влегоа во „дебатниот ринг“ на ТВ 21 и ги соочија аргументите. Главното
МАКЕДОНИЈА

Поделени 450 хуманитарни пакети со храна по повод Рамазан бајрам

hacci
Под мотото „Љубов секому, омраза никому“, организацијата Ахмедија џамад во Македонија додели хуманитарни пакети по повод празникот Рамазан бајрам. Беа поделени 450 пакети со храна
ВЕСТИ

Пријателите на Шара реагираат на изградбата на патишта во месноста Лешница

hacci
Претставници од невладини организации и физички лица од Полошкиот регион и Скопје, познати како платформа „Пријатели на Шара“ којашто лобира Шар Планина да стане национален
ВЕСТИ

Алаѓозовски: Приоритет на Владата не е рефасадариње и разместување на „Скопје 2014“

hacci
Владата на Република Македонија нема да врши активности за рефасадирање или разместување на спомениците или други објекти од проектот „Скопје 2014“. Минситерот за култура Роберт