vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

МАКЕДОНИЈА

Меркел: Го поддржуваме приближувањето на Македонија кон ЕУ и НАТО

admin
Канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел денеска упати честитка до претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев по повод неговиот избор за премиер
МАКЕДОНИЈА

Спутник: До пролетта 2018 година Македонија ќе биде во НАТО

admin
Северноатлантската алијанса планира до пролетта 2018 година да ја прими Македонија за полноправен член, изјави за Спутник извор близок до преговорите за членство на државата
МАКЕДОНИЈА

СТОЛЕНБЕРГ: МАКЕДОНИЈА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО! ВРАТИТЕ СЕ ОТВОРЕНИ

admin
Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, официјален претставник на Алијансата за МИА денеска одговори и за можна посета на генералниот секретар Јенс Столтенберг
МАКЕДОНИЈА

Борисов: Многу сакам Македонија да е стабилна држава

admin
Стабилноста на Македонија била една од темите во разговорот на бугарскиот премиер Бојко Борис со германската канцеларка Ангела Меркел. Борисов како што изјави за Дојче
МАКЕДОНИЈА

Мисајловски: Заев да каже до каде се 500-те километри нови автопати кои ќе ги гради во Македонија

admin
„Зоран Заев треба да каже до каде се 500-те километри нови автопати кои ќе ги гради во Република Македонија, наместо да се занимава со лаги
СВЕТ

ЧУДО ОД МАШИНА: Овој хелихоптер е новата гордост на Путин (ВИДЕО)

admin
Камов Ка-62 е последна еволуција на успешниот хелихоптер Ка-60, попознат како Касатка, кој првпат полета пред две децении. Заменик – премиерот на Русија, Дмитриј Рогозин,
БИЗНИС ВЕСТИ

ВИДЕО: Граѓаните на протест пред „Про Кредит”, банката ќе слави годишница со 400 квадрати огномет

admin
Огномет од речиси 400 квадратни мерки ги крена на нозе, жителите на Општина Карпош. И оваа година, како и минатата, „Про Кредит” банка дека ќе
БИЗНИС ВЕСТИ

Катар Ервејс вработува луѓе со средно образование од Македонија

admin
Катар Ервејс вработува нови луѓе од во Хрватска, Србија и Македонија за пополнување на слободни позиции во комерцијалните и административни делови на компанијата. Со цел
БИЗНИС ВЕСТИ

Започнува со работа германската фабрика Лутекс во Велес, ќе вработи до 1.000 лица

admin
Фабриката за производство на технички и индустриски текстил Лутекс, инвестиција на германската компанија СТС Текстајлс, денеска во кругот на поранешната фабрика „Нонча Камишева“ во Велес,