vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Баклави за политичари и дипломати, традиција на ИВЗ за Рамазан Бајрам

admin
Политичари, дипломати и претставници на верските заедници во Македонија денеска во хотелот Александар Палас заеднички го прославија муслиманскиот празник, Рамазан Бајрам. Домаќинот, Исламската верска заедница,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Журнал“: Убиецот од Швајцарија висок функционер на СДСМ и близок пријател на Заев (ФОТО)

admin
Познатиот активист на СДСМ од Струмица во швајцарскиот град Лукарно, Горан Михајлов (54), со пет куршуми си ја усмртил сопругата Хани (38) на патот кон
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бугарски Фокус: Милошоски и Џамбаски одеа на гробот на Александров, а Филип Петровски нудеше пари за поддршка на Груевски

admin
Под наслов „Хистеријата продолжува“, сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус пишува за тоа како дел од македонските медиуми известуваа за посетата на македонскиот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јавното претпријатие го обвинува Рашковски за тоа што држел пресови, го нарушувал угледот на земјата?!?! Стигна реакција на Рашковски!

admin
Замислете, јавното претпријатие за деловен простор го обвинува генералниот секретар за тоа што држел пресови за проблемот со стадионот, со тоа го нарушувал угледот на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ИСТОРИСКА ПОБЕДА НА МЕЃУНАРОДНАТА ПОЛИТИКА НА ЗАЕВ И ВЛАДАТА – Захариева: Бугарија го признава македонскиот јазик

admin
Екатерина Захариева, бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, во интервју на националната телевизија „БТВ“, изјави дека Бугарија со признавањето на македонската држава, го признава
КУЛТУРА

Во кафанче на ракија за 6 и шопска за 25 денари во една од најпознатите летни бавчи во Скопје

hacci
Спас од летните горештини скопјани пред земјотресот барале во летните бавчи на тогашните кафеани. Најчесто таму се одело фамилијарно, постарите пиеле пиво или шприцер, за