vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Алаѓозовски побара дисциплинска постапка за актерот Михајловски

admin
Министерството за култура побара од директорот на МНТ, Дејан Пројковски, да поведе дисциплинска постапка против актерот Тони Михајловски за повреда на угледот на установата откако Здружението
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ОЈО за организиран криминал почнува со распит на граѓани за насилствата од 27 април

admin
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека во предистражната постапка што ја води за насилствата во Собранието на Република Македонија на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Борисов: Ние сме за единствена Македонија и за нејзино членство во НАТО и ЕУ

admin
Ние сме за единствена Македонија и за нејзино членство во НАТО и ЕУ, истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов по денешната средба во Софија со претседателот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Закажани седници на пет собраниски комисии

admin
Во Собранието денеска закажани се седници на Комисијата за транспорт, врски и екологија, Комисијата за финансирање и буџет, Комисијата за труд и социјална политика, Комисијата
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) КОД: Како се набавувала опремата за АРМ од израелската Елбит?

admin
Кој колку трошел за патување, за кафеани, пијалоци… од поранешната влада? Зошто со назнаката „државна тајна“ министрите за одбрана и за надворешни работи ги криеле
МАКЕДОНИЈА

Поради грешка во проектирањето автопатот Охрид-Кичево ќе чини дополнителни 100 милиони евра

admin
Изградбата на автопатот Охрид – Кичево е прекината поради изместување на трасата. Кинеската компанија „Синохидро“ која го гради автопатот времено ги запира работите на автопатот.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја претвораат државата во алатка на партијата

admin
„Зоран Заев и СДС најавуваа департизација и деполитизација на институциите и на државниот апарат додека беа во опозиција, а сега ја претвораат државата во алатка