vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Отворена телефонска линија за контакт на граѓаните со министерот Таравари

admin
Министерството за здравство воведе телефонска линија за директна комуникација на граѓаните со министерот за здравство, Арбен Таравари преку мобилните апликации „Вибер“ и „Вацап“. Од министерството...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев ја информирал амбасадорката Лисјен за проблемите со изградбата на автопатиштата

admin
Премиерот Зоран Заев денеска се сретнал со кинеската амбасадорка во земјава, Лин Лисјен, и ја информирал за проблемите во изградбата на двата автопатишта Миладиновци – Штип...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ковачевски: Уште една хаварија во рудникот Суводол

admin
„Во РЕК – Битола повторно дојде до хаварија. Во рудникот Суводол, на одложниот транспортер на багерот „банваген 5.500“, дојде до оштетување на приемната лента, односно...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Политиката на СДСМ е „не ме гледај што правам, слушај ме што зборувам“

admin
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево на две одделени прес-конференции реагираше на назначувањето на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за потпретседател на СДСМ и на укинувањето на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Османи: Почнуваме агресивна кампања за реализација на реформските приоритети

admin
Владата почнува една агресивна кампања за постигнување на клучните реформски приоритети, за да постигнеме еден напредок во следните неколку месеци, кои ќе бидат посветени исклучиво...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) 360˚ Дали ако ОЈО ги предаде на СЈО снимките најдени кај Чауш, почнуваат нови 18 месеци за обвиненија?

admin
Teма на дебатата на „360 Степени“ беше рокот за поднесување обвиненија на Специјалното јавно обвинителство од 18 месеци од преземање на предметите и материјалите во негова...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МЕГА МЕГА МЕГА СКАНДАЛ : На сметка на ФФМ, цели семејства на членови управниот одбор на федерацијата се во Полска на европско првенство!

admin
Ова е Свето Станковски член на управен одбор на ФФМ инаку вработен како полициско обезбедување во собранието на РМ. Дознаваме дека тој и неговата сопруга...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Аневски: Одеднаш сите колеги станаа сончогледи и гласаа против Зврлевски

admin
Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да...
БИЗНИС ВЕСТИ

Шон Комбс е една од познатите личности кој најмногу заработува во светот

admin
На второ место на списокот на Форбс се најде познатата американска музичарка и актерка Бијонс. Американскиот актер, продуцент и рапер Шон Комбс е најпозната личност...