vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Ние не сме Срби ниту Бугари, престанете со негаторскиот однос

admin
„Престанете со негаторскиот однос кон Македонија. Престанете да нè навредувате. Ние не сме ниту Срби, ниту србомани, а уште помалку антибугари. Ние сме Македонци. Престанете
МАКЕДОНИЈА ТРАВЕЛ

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ ОСТАВИ БЕЗ ЗДИВ: Македонија – неистражено богатство!

admin
Во 16 минути прикажани се најубавите места во нашата Македонија- почнувајќи од Скопје преку многу манастири, планини, езера, реки и гастрономски уживања. Погледнете ја приказната
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Ги прекинавме кампањите на Си-Ен-Ен и Би-Би-Си, веќе заштедивме 10 милиони евра

admin
Премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница соопшти дека Владата ги прекина договорите за рекламните кампањи на Си-Ен-Ен и Би-Би-Си и договорите со, како што
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Автомобил прелета преку автопатот и удри во автобус- возачот мртов

admin
Ужасна сообраќајка се случило на автопат во Јапонија. На социјалните мрежи кружи снимка ос самата несреќа, во моментот кога автомобилот „полета„од спротивната страна на свтопатиот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Изгласани заменик-министрите – од денеска ги преземаат функциите

admin
На денешната седница на Собранието предмалку, по долга неколкучасовна дискусија, на која пратениците на опозицијата дадоа поголем број забелешки, попладнево со 62 гласа за беа
ВЕСТИ КУЛТУРА

Во Охрид пристигнаа полски туристи со првиот чартер-лет од Катовице

admin
„ТАВ Македонија“ утрово го пречека првиот чартер-лет од Полска на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид, одбележувајќи го почетокот на соработката меѓу „ТАВ Аеродроми“ и
ЖИВОТ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Ќе ви се крене секое влакно на кожата: Неверојатно видео на Змискиот остров во Преспанско!

admin
Островот „Голем град“ или попознат како „Змиски остров“ во Преспанското езеро е природен резерват заради карактеристичната флора и фауна како и поради своето историско минато.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Трамп ја продолжи важноста на црната листа за Македонија – 10 лица се закана за САД

admin
Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Конгресот да ја продолжи важноста на т.н. „закана по националните интереси на САД“ од регионот на Западен Балкан, документ
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нови кандидати за државен обвинител

admin
Уште не распишан огласот, секојдневно расте конкуренцијата за нов државен обивнител. Адвокати, професори, правници ја обелоденуваат кандидатурата за највисоката обвинителска позиција. Meѓународниот универзитет во Струга
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

27 април, СДСМ бара оставка од пратениците кои помагаа на демонстрантите

admin
Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ кои се осомничени дека ги отворија вратите на Собранието на 27 април, продолжуваат да се движат слободно. Анонимни извори од