vesti24.mk

Tag : Peugeot 508 GTi

АВТОМОБИЛИ

Пежо интензивно работи на моќниот 508 GTi за да престави на саемот

Ferad Aruc
Како што пренесуваат француските медиуми, Пежо ќе претстави „набилдан“ 508 GTi веќе на Саемот за автомобили во Париз на есен оваа година. Пежо со претставувањето...