vesti24.mk

Category : СВЕТ

ВЕСТИ СВЕТ

Германски “Die Welt”: Никој нема да ризикува војна со Русија! НАТО само ќе ја потапка Украина по рамо

Ferad Aruc
Во најновата ескалација на судирите меѓу Украина и Русија, Киев вовел воена состојба во десет региони кои се граничат со Русија и бара воена помош...
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Жириновски: Војна е неизбежна! Украина го активирала пеколниот план Барбоса 2 – напад на Русија!

Ferad Aruc
“Планот “Барбоса 2 – Напад на Русија” е веќе потпишан и украинската армија се подготвува за тоа”, изјавил лидерот на Либерално-демокартската партија на Русија и...
БИЗНИС ВЕСТИ СВЕТ

Три камчиња од Месечината продадени за 855 илјади долари

admin
Три камчиња од Месечината, за кои се тврди дека ги донеле руските астронаути од вселенската мисија Луна-16 во 1970 година, беа продадени вчера на аукција...
ВЕСТИ СВЕТ

(ФОТО) Холандскиот премиер Марк Руте оди со велосипед на работа секој ден

Ferad Aruc
Тој на уникатен начин ги мотивира граѓаните да ги остават автомобилите. Холанѓаните се горди на него, а целиот свет го обожава поради скромноста. Марк Руте...
ВЕСТИ СВЕТ

Ден после протестите, Париз изгледа вака: Елисејските полиња опустошени, скршени излози…

Ferad Aruc
Ден по насилните протести во Париз, славната авенија Елисејски полиња е во хорор состојба – со антивладини графити по ѕидовите и скршени излози на луксузни...
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Погледнете реакцијата на човекот кој после 25 години поминати во затвор го прогласија за невин

Ferad Aruc
На 5 октомври 2018 година, во Тексас, САД, Даниел Вилегас беше ослободен откако помина 25 години во затвор, обвинет за двојно убиство. Во видеото, можеме...
БИЗНИС ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Дали од 1 јануари наредна година Македонците без европски пасош ќе можат да работат во Германија

Ferad Aruc
Поради измени во Законот за вработување во Германија е прекинато вработувањето на граѓаните од територијата на поранешните Ју простори. Во овој момент граѓаните без европски...
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

Косово: Специјалци РОСА упаднале во станови на Срби во Косовска Митровица (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Припадници на специјалната единица на Косово РОСА, рано изутрината со повеќе возила во северниот делна Косовска Митровица упаднале насила и уапсиле четири лица. Портпаролот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Виктор Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Ferad Aruc
Организацијата на Џорџ Сорос стои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во интервју за радиото „Кошут“. Според Орбан,...
ВЕСТИ СВЕТ

Библиски потоп на Блискиот исток

Ferad Aruc
Саудиска Арабија од 10-ти ноември се бори со поројни дождови, а во последната голема бура загинаа најмалку 30 лица, додека стотици куќи се целосно уништени....
ВЕСТИ СВЕТ

Пилот за време на летот ја променил својата вера!

Ferad Aruc
Бразилски пилот стана вистинска медиумска ѕвезда кога за време на летот искористил можност да премине во ислам. Тој започнал да го рецитира Шехадетот, исламски симбол...
ВЕСТИ СВЕТ

Јункер пијан пристигнал со различни чевли, па веднаш побегнал од конференцијата

Ferad Aruc
Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер повторно се избламира откако пристигна на конференција со претседателот на Јужна Африка во алкохолизирана состојба и со различни чевли,...