vesti24.mk

Category : СВЕТ

СВЕТ

ЕП и го одзеде имунитетот на Жан-Мари Ле Пен на барање на француското правосудство

hacci
Европскиот Парламент денеска им го одзеде имунитетот на двајца европратеници од францускиот крајно десничарски Национален фронт, од кои единиот е Жан-Мари Ле Пен, и тоа...
СВЕТ

Уапсена цела смена цариници – Голема акција на полицијата, колони на граница

hacci
На преминот „Кулата“, кој е најголем на границата меѓу Бугарија и Грција, создадени се километарски колони од возила поради апсење на речиси цела смена бугарски...
СВЕТ

(Документ на ЦИА)РУСИТЕ СПРЕМАЛЕ ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Формирање на Голема Македонија во природните граници!

admin
Американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА пред неколку дена објави преку 12 милиони документи кои ги прибирала во текот на минатиот век, а се декласифицирани...
СВЕТ

ЧУДО ОД МАШИНА: Овој хелихоптер е новата гордост на Путин (ВИДЕО)

admin
Камов Ка-62 е последна еволуција на успешниот хелихоптер Ка-60, попознат како Касатка, кој првпат полета пред две децении. Заменик – премиерот на Русија, Дмитриј Рогозин,...
СВЕТ

ВИДЕО: Како Макрон го изненади Трамп со цврстиот стисок при ракувањето

admin
Новиот претседател на Франција Емануел Макрон и претседателот Доналд Трамп водеа голема борба за време на ракувањето во Брисел. Како што јавуваат западните медиуми, Макрон...
СВЕТ

Се огласи црногорскиот премиер кој беше турнат од Трамп (ВИДЕО)

admin
Тоа беше безизлезна ситуација и никако поинаку не може да се објасни, порача премиерот Душко Марковиќ, коментирајќи го моментот во кој американскиот претседател Доналд Трамп...
СВЕТ

Хојт Ји: Политичарите во кампања зборуваат сешто – Нема сериозни планови за создавање „Голема Албанија“

admin
Американскиот заменик помошник државен секретар Брајан Хојт Ји смета дека изјавите за создавање „Голема Албанија“ претставуваат само неодговорна реторика, но треба да бидат сфатени во...