vesti24.mk

Tag : Tesla Motors

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Илон Маск со еден Твит предизвика хаос на берзата, акциите на Тесла скокнаа

Ferad Aruc
Милијардерот и генерален директор на „Тесла Моторс“, Илон Маск предизвика вистински хаос на берзата со само еден објавен Твит. „Размислувам да ја приватизирам Тесла за
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

admin
Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година.