vesti24.mk

Tag : Uncategorized

Uncategorized

ГАЛЕРИЈА: Матурантката која го запали цел Балкан – сите зборуваат за фустанот

admin
Девојка од Босна го сврте вниманието на целиот Балкан. Матурантката чиј идентитет е непознат, се појави на матура со заводлива креација, која повеќе открива отколку
Uncategorized

СДК: Груевски се исплаши од СЈО и не влезе во битолската Клиничка болница

admin
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со техничкиот министер за здравство Никола Тодоров беа во посета на битолската Клиничка болница, но екс премиерот не
Uncategorized

Виртуелната валута „Bitcoin“ го обнови рекордот

admin
Денешната вредност на еден „Bitcoin“ се зголеми за 8,5 насто и од нова година наваму постигна вкупен раст од 147 насто. Вредноста на виртуеланата валута
Uncategorized

НАТО ќе се приклучи кон коалицијата предводена од САД во борбата против ИД

admin
НАТО ќе се приклучи кон коалицијата предводена од САД во борбата против Исламска држава, со што ќе биде задоволено едно од клучните барања на американскиот
Uncategorized

ШТО ЌЕ ПРАВИ СЈО ПОСЛЕ 30 ЈУНИ: Без ВМРО-ДПМНЕ, виси мандатот на Јанева за нови случаи

admin
Правниот експерт и поранешен уставен судија со кој се консултиравме вели дека сите измени во законот за специјалното јавно обвинителство мора да се донесат со
Uncategorized

Сексапилна убавица: Ирина Шајк првпат на црвениот тепих по породувањето

admin
Канскиот филмски фестивал ги примами врвните модели да одлетаат на француската ривиера. Ирина Шајк не беше исклучок. Иако се породи пред само два месеци, 31-годишната
Uncategorized

Заев го стигна Груевски во доверба кај граѓаните – ПОГЛЕДНЕТЕ

admin
На прашањето кој политичар заслужува најголема доверба, за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се определиле 25,8 отсто од анкетираните, а за лидерот на СДСМ, Зоран
Uncategorized

Мода на Билборд наградите (ФОТО)

admin
Мода на Билборд наградите. Селин Дион Со 13 освоени награди канадскиот рапер Дрејк е најуспешен уметник на овогодишното доделување на „Билборд музички награди“ и со