vesti24.mk

Tag : volkswagen

Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Фолксваген ќе плати вртоглава сума за аферата „Дизелгејт“

admin
Фолксваген е казнет со една милијарда евра поради познатата измама во врска со емисијата на штетни гасови кои што ги испуштаат автомобилите на оваа групација....
АВТОМОБИЛИ

Hовиот Фолксваген Туарег: Број 1 избор во премиум SUV класата?

Ferad Aruc
Пред неколку дена Германците и официјално во Пекинг ја претставија новата генерација на популарниот Туарег на Фолксваген. Новиот Туарег пристигнува во поголеми димензии! „Изграден“ е...
АВТОМОБИЛИ

Рестилизираниот VW Passat пристигнува веќе оваа година

Ferad Aruc
Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи дека е време малк да...
АВТОМОБИЛИ

Скандалозно: Германските автомобилски гиганти спонзорирале опасни експерименти врз луѓе!

Ferad Aruc
Една истражувачка европска организација која што била финансирана од германските производители на автомобили, спонзорирала научни експерименти врз луѓе за влијанието на азот-диоксидот, гас кој се...
АВТОМОБИЛИ

Фолксваген „гази“ на пазарот:Никој не им може ништо

Ferad Aruc
Од германскиот автомобилски гигант Фолксваген соопштија дека минатата година биле произведени вкупно 6 милиони автомобили, а во последните 7 децении над 150 милиони. Од Фолксваген...