vesti24.mk

Tag : ЖИВОТ

ЖИВОТ ЗАБАВА

Има 104 години, во пензија отишол со 95 и подвижен е како момче: Дознајте ги тајните на кардиохирургот за долг живот (ВИДЕО)

admin
Прославениот кардиохирург Елсворт Верхам неодамна наполнил 104 години, а по скали „поттрчнува“, ја средува градината, не користи ниту бастун при одење… Во животот минал се
ЖИВОТ ЗАБАВА

Имаш 30 години, зависиш од родителите, не сакаш да работиш и им се смееш на оние кои земаат мала плата!

admin
На сите многу добро ни е позната реченицита :“Учи сине за да не работиш”. Реченица која секој родител му ја има кажано на своето дете.
ЖИВОТ ЗАБАВА

Се сеќавате ли каков беше нашиот живот пред социјалните мрежи?

admin
Се сеќавате кога среќавањето со пријателите ни беше доволно? Кога не бевме опседнати со дигиталната потврда на нивното пријателство, преку нивните коментари, лајкови и срциња
ЖИВОТ ЗАБАВА

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

admin
Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото
ЖИВОТ ЗАБАВА

Има 80 години, а изгледа како двојно помлада: Тврди дека нејзиниот изглед се должи на овие 4 работи, пробајте ги и вие

admin
Многумина размислуваат за тоа како ќе изгледаат за 20, 30 или повеќе години, односно како да го задржат младешкиот изглед кога ќе ја поминат менопаузата.
ЖИВОТ ЗАБАВА

Напомена на научниците: Луѓето што живеат во позелени населби имаат поздраво срце

admin
Претходните истражувања спроведени врз населението утврдиле дека животот во зеленило е поврзан со намален ризик од смрт поради срцеви болести и проблеми со дишењето, како