vesti24.mk
ЖИВОТ СВЕТ

Ветерот ѝ го подигна фустанот на војвотката, па го откри она што на кралските дами им е забрането

ECA

Силниот ветер синоќа им создаде големи проблеми на дамите кои присуствуваа на венчавката на принцезата Јуџин. На некои им летнаа шеширите и им се расипале фризурите, а на војвотката Кејт ѝ се подигна фустанот, а фоторепортерите едноставно не го пропуштија тој момент.

Додека со остатокот од кралското семејство стоеше пред црквата во Виндзор, ветрот ѝ го подигна фустанот на Кејт и војвотката брзо реагираше за да не дојде до полоша ситуација, да ѝ се покаже долната облека.

Сепак, во тој момент Кејт ги покажа своите нозе, а тие фотографии се главна атракција во британските медиуми денес.

WINDSOR, ENGLAND – OCTOBER 12: Catherine, Duchess of Cambridge attends the wedding of Princess Eugenie of York to Jack Brooksbank at St. George’s Chapel on October 12, 2018 in Windsor, England. (Photo by Mark Large – WPA Pool/Getty Images)
Loading...

Related posts