БАЛКАН ЗАБАВА

(ВИДЕО) ДАЧИЌ КРШИ ЧИНИИ ВО ЧЕСТ НА КОЅИАС: Министрите прегнати пеат грчки песни во кафеана

ECA

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас пред нивната официјалн работна средба решија малку да се опуштат.

Дачиќ е позанто по неговата желба да се фати за микрофон и да запее, па овојпат тоа го направи и на грчки јазик. Како што пишува српцки „Блиц“, Коѕиас изразил желба неговиот српски колега да му ја отпее позната песна „Mi mu timonis matia mu“.

Loading...

Related posts