vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Димитров за Ал-Џезеира: Ке градиме пријателства, а дома заедништво и демократија

ECA

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за Ал-Џезеира изјави дека македонија од сега ќе гради пријателства, а дома ќе ги обнови заедништвото и демократијата.

Loading...

Related posts