vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Граѓанин пред Кривичен суд: Дојдовме овде да си ги измериме, да видиме чиј е поголем

ECA

Протестот кој се одржи пред Кривичниот суд, а за кој дел од граѓаните велеа дека е поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО, заврши нешто пред полноќ. Демонстрантите кои се наоѓаа пред Судската палата, не беа расположени да даваат изјави за сите медиуми

Граѓанин кој протестираше, запрашан од екипата на Макфакс зошто е таму, одговори дека тие се дојдени за да си ги измерат, за како што кажа, да видат на кого му бил поголем.

Loading...

Related posts