МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Канческа-Милевска: Изненадена сум од мерката што ја бара СЈО

ECA

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска вели дека е изненадена од мерката притвор што ја бара Специјалното јавно обвинителство и вели дека не постои најмала причина која води кон тоа дека би ја попречувала постапката. Таа потенцираше дека редовно се јавувала на сите покани на СЈО.

извор:бриф

Loading...

Related posts