vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) КОМИТИТЕ ЈА НАПАДНАА ПОЛИЦИЈАТА СО СОЛЗАВЕЦ И ЧАДНИ БОМБИ, ЈА ТУРНАА ОГРАДАТА, ПОЛИЦИЈАТА ВОЗВРАТИ ЖЕСТОКО И ГИ ИЗБРКА ОД ПРЕД СОБРАНИЕ!

ECA

Во живо протест на вмровците пред собрание, комитите ја нападнаа полицијата со солзавец и чадни бомби и ја турнаа полициската ограда при што полицијата возврати жестоко и ги избрка од пред собрание.

Во живо: Протест против промена на името во Скопје

Posted by Radio Slobodna Evropa na Makedonski on Sunday, 17 June 2018

Во живо: Протест против промена на името во Скопје. Турната заштитната ограда пред Собранието

Posted by Radio Slobodna Evropa na Makedonski on Sunday, 17 June 2018

Loading...

Related posts