ЗАБАВА

(ВИДЕО) Министерот Љупчо Николовски разигран на турбо-фолк

ECA

Новото видео кое кружи на социјалните мрежи е од една забава на која е министерот за земјоделие од СДСМ, Љупчо Николовски. Тој се  забавува на турбо-фолк музика,  а видеата ги пренесе порталот засе.мк.

Разигран на песни од популарните српски пејачи Саша Ковачевиќ и Аца Лукас, министерот Николовски се забавувал со пријателите во еден скопски клуб.

Не е само Ковачевиќ по мерак на Николовски, викендов тој бил и на концертот на балканската ѕвезда Жељко Јоксимовиќ.

Loading...

Related posts