ЗАБАВА

(ВИДЕО) Момци на плажа играле фудбал, а потоа наишол Роналдињо

ECA

Легендата на Барселона и Милан, Бразилецот Роналдињо, изненадил група момчиња, кои на плажа играле фудбал.

Тие со воодушевување го прифатиле предизвикот да играат со него 2 на 2. Секако, момчето кое играло со Роналдињо било подобро.

Бразилецот уште еднаш покажа што значи да се биде фудбалски волшебник.


извор:репортер

Loading...

Related posts